s

Skvelá účtovná firma je ako nemocnica plná špecialistov z každej oblasti

Dňa 16.7.2014  sme na portáli eTrend.sk publikovali článok rozoberajúci kľúčové vlastnosti na ktoré je sa treba zamerať pri výbere partnera pre oblasť účtovníctva a ďalších služieb.

 

Keď podnikateľ hľadá pre svoju firmu partnera, ktorý by mu zabezpečil starostlivosť o jeho účtovné, mzdové a personálne procesy (business process outsourcing), nájde ho spravidla hneď. Stačí si otvoriť internetový vyhľadávač a z neho vám vyskočia doslova kvantá ponúk. Za ktorou z nich sa však skrýva stabilná seriózna firma s odbornosťou, dlhoročnými skúsenosťami a proklientským prístupom?

 

Pokiaľ hľadáte väčšinu z tohto, potrebujete firmu, ktorá má vyškolený tím ľudí, so špecializáciou na rôzne typy účtovnej a daňovej agendy. V rámci účtovných firiem funguje tímová spolupráca. Kolektív je zložený zo špecialistov na určité disciplíny – napr. jeden na oblasť daňových záležitostí, na mzdy a personalistiku, neziskové organizácie, oblasť skladového hospodárstva, majetku atď. Každá táto problematika je veľmi rozsiahla a vždy je dobré mať niekoho, kto sa v danej problematike orientuje a nemusí začínať od nuly.

 

Toto je jeden z dôvodov, prečo sú účtovné firmy ako sme my pre väčšinu spoločností výhodným riešením a vhodným partnerom. Napojíme sa do procesov klienta,  ktorému odpadá okrem starostlivosti o personálne zabezpečenie aj starostlivosť o vhodné priestory a technické vybavenie. Skvelá účtovná firma je ako nemocnica plná špecialistov z každej oblasti. U nás sa nemôže stať, že transplantáciu srdca bude vykonávať všeobecný lekár.

 

Pre účtovné firmy, ako je naša, je veľmi dôležité dobré meno a reputácia spokojných klientov. Gro klientov sme získali cez odporúčania existujúcich zákazníkov. Pre našich klientov sa stávame dlhodobým a verným partnerom. Zmluvy s niektorými našimi stále aktívnymi klientmi boli napísané ešte v programe T602.

Základným pilierom služieb je štandardizovaný kompletný účtovný a mzdový servis naladený na podmienky vašej firmy:

 

Účtovný servis:

 • zavedenie systému podvojného účtovníctva, účtového rozvrhu a metodiky,
 • spracovanie mesačného účtovníctva s uzávierkou,
 • spracovanie evidencie DPH a podkladov pre podanie daňového priznania DPH, súhrnného výkazu a kontrolného výkazu DPH,
 • spracovanie ročnej závierky,
 • vyplnenie a odovzdanie predpísaných štatistických hlásení,
 • konzultačné a poradenské služby v oblasti ekonomiky a účtovníctva. 

Mzdový servis:

 • spracovanie mesačných miezd,
 • príprava a odovzdanie výkazov sociálneho a zdravotného poistenia, dane z príjmu,
 • vystavenie výplatných pások, prevodných príkazov, podkladov na výplatu v hotovosti a podkladov pre účtovníctvo,
 • prihlasovanie a odhlasovanie zamestnancov, vedenie predpísanej evidencie  o zamestnancoch,
 • ročné podklady pre účtovníctvo.

K štandardnému servisu zabezpečujeme aj ďalšie nadstavbové služby:

 • konzultačné služby,
 • daňové dopady rozhodnutí,
 • rekonštrukcie účtovníctva,
 • kontrolné činnosti.

 

Mnohé spoločnosti, s ktorými spolupracujeme, majú dokonca zaužívaný kombinovaný model účtovníctva – majú svojho interného účtovníka a nás využívajú ako kontrolu a poradenstvo pre neho v zložitejších účtovných prípadoch. Tým majú zabezpečenú dvojstupňovú kontrolu navzájom nezávislých subjektov a znižujú riziko možných nezrovnalostí, zanedbania povinností, resp. aj úmyselného poškodenia.

 

S tým súvisí aj naša ďalšia služba rekonštrukcia účtovnej a súvisiacej agendy. Stretli sme sa napr. s prípadom, kedy firme prišla daňová kontrola a účtovník/mzdár/personalista v jednej osobe odtiaľ tesne predtým odišiel tušiac postihy a sankcie, ktoré v prípade veľkého neporiadku v účtovníctve môžu byť obrovské. Vtedy nastupujeme my, aby sme napravili, čo sa dá a našli vhodné riešenia. 

 

Pôvodný článok na: http://www.etrend.sk/podnikanie/skvela-uctovna-firma-je-ako-nemocnica-plna-specialistov-z-kazdej-oblasti.html

Kontaktujte nás
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia