s

Dobrá účtovná firma – okrem účtovníctva poskytne služby od kolísky po hrob

Dňa 22.8.2014  sme na portáli eTrend.sk publikovali článok o znakoch a vlastnostiach ktoré odlišujú kvalitnú účtovnú spoločnosť od menej kvalitnej.

 

„Garážové účtovné firmy len nahadzujú doklady do účtovného softvéru, kvalitné firmy robia dobré účtovníctvo, ale len tie výnimočné vedia poskytnúť naozaj komplexné služby. K tým posledne menovaným patríme aj my.“ Martin Surový, konateľ spoločnosti BENETIP services, s.r.o., ktorá momentálne poskytuje účtovné, mzdové, personálne a ďalšie služby viac ako 60 domácim aj zahraničným spoločnostiam, najmä v oblasti Žilinského kraja.

 

Každá účtovná firma, ktorá vie klientom zabezpečiť  aj ďalšie služby okrem vedenia účtovníctva, má v rámci trhu veľké plus. Pre každého podnikateľa je výhodné, ak u nás nájde „všetko pod jednou strechou“.  V nemalej miere to šetrí jeho čas, energiu aj finančné prostriedky, keďže nájsť dôveryhodného a prevereného partnera pre každú oblasť nie je vôbec jednoduché.

 

Naša spoločnosť BENETIP services, s.r.o. je plnohodnotným sprievodcom podnikateľských subjektov „od kolísky po hrob“.Začneme samotným založením firmy – vieme zabezpečiť klientom cez našich partnerov kompletné založenie spoločnosti - zápis do Obchodného registra, príprava potrebných listín a dokumentov, registrácia firmy  do inštitúcií ako je Finančná správa, Sociálnej poisťovne, zdravotných poisťovní a pod. Okrem ekonomických služieb vieme klientovi, ktorý to potrebuje, zabezpečiť aj právne poradenstvo a služby.

 

Mnohé firmy (obzvlášť zahraničné) preferujú mať tzv. virtuálne sídlo ich spoločnosti v reprezentatívnych priestoroch, kde sa kompetentní postarajú o ich poštu a pod. Aj túto službu vieme zabezpečiť cez sieť našich partnerov.

 

Počas celého života firmy (okrem prvotriedneho vedenia účtovníctva, miezd a personalistiky, ktoré je našou hlavnou špecializáciou) svojim klientom aj radíme a vieme ich nasmerovať v oblasti ekonomickej, daňovej či personálnej politiky. Takisto v prípade potreby im vieme zabezpečiť aj právne služby a poradenstvo.

 

Osobitnou službou v portfóliu našej skupiny je audit. Pre spoločnosť ktorá dosiahne zákonom stanovené kritériá a stane sa povinnou mať audit účtovnej závierky, vieme poskytnúť aj takéto služby.

 

Takisto v prípade potreby (napr. pri predaji, kúpe, resp. fúzie s inou firmou) máme aj súdnych znalcov z rôznych oblastí, takže vieme vykonať odborné oceňovania a hodnotenia spoločnosti.

 

Pri niektorom z typov zániku spoločnosti je opätovne potrebné zabezpečiť množstvo povinných aktivít, pri ktorých je nevyhnutná spolupráca právnych a účtovných špecialistov (napr. mimoriadna účtovná uzávierka a pod). Naša spolupráca s klientom sa končí až výmazom z OR SR.

 

Pôvodný článok na: http://www.etrend.sk/podnikanie/dobra-uctovna-firma-okrem-uctovnictva-poskytne-sluzby-od-kolisky-po-hrob.html

Kontaktujte nás
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia